Protestbrief an rumänischen Präsidenten und Verfassungsgericht

Quoted post


Gast

#2626

2013-12-11 20:55

SUBSCRIU NECONDITIONAT SI IREVOCABIL ! DE CE ? DEOARECE SUNT IMPOTRIVA OMARARII ORICAREI FIINTE VII ! NIMENI PE ACEST PAMANT FARA PUTERE DE LA BUNUL SI SINGURUL DUMNEZEU NU VA PUTEA SA DEA VIATA UNEI FARAME DE NISIP ! TOTI SUNTEM TARANA SI NIMIC FARA SUFLU DE LA DOMNUL IISUS HRISTOS ! ATATA TIMP CAT NU PUTEM CREA FARA HAR DE LA DOMNUL NU AVEM ACEA CALITATE DE A DISTRUGE CEEA CE A CREAT DANSUL SI ANUME VIATA PE ACEST PAMANT ! CINE SUNTEM NOI SA JUDECAM SI SA LUAM VIETI ? ACEI CE VOR RIDICA SABIA , DE SABIE VOR PIERII ! EU NU OMOR NICI-MACAR UN PAIANJEN DIN CASA, VORBESC CU EI, SI DE-I VAD II MUT MAI INCOLO, SI CULMEA NU MA MUSCA SAU MA PISCA, DARAMITE UN CAINE MAIDANEZ ! V-ATI UTAT VREODATA IN VIATA VOASTRA IN OCHII ACESTOR ANIMALE ? NU CRED, CACI DE V-ATI FI UITAT NU GASITI RAUTATEA SI NEINTELEGEREA CARE EXISTA INTRE NOI OAMENII !

Antworten


Gast

#2640 Re:

2013-12-20 03:25:03

#2626: -

i have been in romania and i know those dogs,they are good dogs and afraid of the people,because most of them treat em back,they never ever killed that boy,that what this corrupted regime wants to make us believe to have a reason to kill this poor innocent strays,shame on romania